בית המדרש

  • משפחה חברה ומדינה
  • שיחות לפני הגירוש
לחץ להקדשת שיעור זה

לימוד השיעור מוקדש לעילוי נשמת

חנה בת חיים

בואו בהמוניכם!

ביום ראשון ז´ מנחם אב בשעה 5:30 אחה"צ נעמוד כולנו בשרשרת של אנשים שתעמוד מחבל קטיף עד הכותל המערבי, שרשרת שקושרת את חבל קטיף לטבור הארץ, למקום בית מקדשנו. שרשרת שתכריז: "כולנו עם חבל קטיף".

undefined

הרה"ג זלמן ברוך מלמד שליט"א

תמוז תשס"ד
התקשורת עושה מאמץ בלתי נלאה כדי לקדם את תכנית ההתנתקות, אבל בכל מפגש של אנשי חבל קטיף עם ציבור של אנשים במרכזי הקניות ובקניונים מתברר שרובו ככולו של הצבור מתנגד לתכנית ההתנתקות. אילו ההתנגדות לא הייתה כל כך חזקה לא הייתה התקשורת מתאמצת כל כך להשפיע על הציבור אך מאמציה לשווא, עם ישראל בריא ומתנגד להתנתק מחבלי ארץ ישראל.

את הקשר החי של העם לחבל עזה נבטא בשרשרת של עשרות אלפי אנשים שיעמדו אחד ליד השני מחבל קטיף עד הכותל של הר-הבית. בשרשרת יעמדו רוב חברי המרכז של הליכוד, רוב מתפקדי הליכוד שהצביעו נגד התכנית. אנו קוראים לכל הצבור הנאמן לתורה ולארץ ישראל, חרדים, דתיים, לאומיים, מסורתיים, אוהבי ארץ ישראל, לכל הצבור הבריא בעם ישראל, בואו בהמוניכם!

בואו באופן ספונטאני, אל תחכו להסעות, קחו את כל בני המשפחה, קראו לקרוביכם ולידידכם וכל אחד ביוזמה עצמית יגיע למסלול ויצטרף לשרשרת. נעמוד כולנו בשרשרת אחת ונשיר את שיר האמונה "אני מאמין עם ישראל חי". כמו ביום העצמאות שבאו המונים המונים לחבל קטיף, עם ישראל יראה לממשלה שהוא בריא, שהוא נאמן לארצו, שהוא ערב לאנשי חבל קטיף ומתנגד בכל תוקף לעקירת יהודים מבתיהם בארץ ישראל.

השרשרת היא שלב אחד ממערכת של פעולות שתביא בעזרת ד´ למהפך חיובי בהנהגת המדינה. "חזק ונתחזק בעד עמנו ובעד ערי אלקינו"

את המידע הדפסתי באמצעות אתר yeshiva.org.il