בית המדרש

  • מדורים
  • קרוב אליך
לחץ להקדשת שיעור זה
מתוך קרוב אליך גליון מס 107

מצווה גוררתתתתתת!

undefined

הרב נחמיה וילהלם

תשע"ו
2 דק' קריאה
אחד הנוכחים בעונג שבת קם באמצע וביקש את רשות הדיבור: "לא נעים לי, אבל אני חייב ללכת כי יש לי טיסה עוד כמה שעות. אז אני רוצה רק להגיד תודה, שבת שלום ולהתראות".
אמרתי לו: "למה שלא תוותר על הטיסה ותטוס אחרי שבת?". הוא הסביר לי שהוא מטייל עם חברה שלו כבר כמה חודשים והיא ממש לא רצתה אפילו להיכנס לעונג שבת. הם ניסו כבר הרבה זמן להשיג טיסה חזרה הביתה ואם לא יטוסו היום לא תהיה להם טיסה בחודש וחצי הקרובים, בגלל הלחץ על הטיסות. אמרתי לו שפשוט יחליט שהם לא טסים, ואני אחראי שהשבוע הם יגיעו לארץ בעזרת ה'. הוא הסכים אבל רצה לקבל את אישור החברה שלו. יצאתי איתו החוצה ודיברנו גם איתה. הסברתי לה את חשיבות השבת והיא הסכימה בתנאי שאני מתחייב שהשבוע הם יטוסו. אחרי השיחה גם היא הצטרפה לעונג שבת והם ישבו איתנו עד אמצע הלילה.
אחרי השבת בדקתי והסתבר שאכן, בחברת התעופה בה הם רכשו כרטיס כל הטיסות מלאות בחודש וחצי הקרובים ואין סיכוי שאצליח לארגן להם טיסה. בהשגחה פרטית נכח בסעודת השבת איש עסקים שהבין מה קורה ואמר לי: "תקנה להם כרטיסים באל־על ואני אשלם" ואכן כך עשינו. הסברתי להם שאני ממיר את הכרטיסים שלהם לאל־על כדי שלא ירגישו לא בנוח, וביום שני הם טסו לארץ.
כמה חודשים לאחר מכן פונה אלי אחד משליחי חב"ד בארץ ואומר לי: "הגיעה לאשתי כלה ללמוד כהכנה לחתונה, ואמרה שהיא רוצה ללמוד את כל ההלכות כמו שלומדים עם כלה דתייה". הבחורה סיפרה לה שהיא טיילה בתאילנד עם חבר והם בכלל לא חשבו להתחתן, אבל אחרי שהם ראו איך דאגו שהם לא ייסעו בשבת, הם חזרו לארץ והחלו לשמור שבת. לאחר מכן הם החליטו להתחתן, והיא רוצה לעשות חתונה כדת וכדין ולחיות על־פי כל חוקי התורה.
את המידע הדפסתי באמצעות אתר yeshiva.org.il