בית המדרש

x
x
סינון על פי מדיה
סינון על פי אורך שיעור
3 שיעורים
  undefined
  קרוב אליך

  פולחן אישיות?

  מתוך העלון קרוב אליך גליון מס 79

  אף אחד לא יכול להתעלם מדמותו של הרבי מליובאוויטש, מנהיג שהקרין והשפיע על העולם היהודי כולו בדור האחרון. האם הרבי יצר, נכנע או סלד מההערצה העצומה שהפכה אט אט לפולחן אישיות? אמירות מפתיעות בנושא מופיעות בספר My Rebbe שכתב הרב עדין אבן ישראל (שטיינזלץ). קטע מתוכו בתרגום בלעדי ל'קרוב אליך'. מוגש לרגל יום ההילולא שחל בג' בתמוז.

  הרב עדין אבן ישראל (שטיינזלץ) זצ"ל | תמוז התשע"ה
  undefined
  תמוז

  כל ימי חייו – להביא לימות המשיח

  'משיח' לא היה בשביל הרבי רק מעין מנטרה, שיש לחזור עליה שש או עשר פעמים ביום כדי להתגבר על קשיים. בשביל הרבי 'משיח' היה משהו שיש לעבוד עבורו, שיש לעסוק בו, שצריך להילחם בשבילו.

  הרב עדין אבן ישראל (שטיינזלץ) זצ"ל | תש"ע
  undefined
  תמוז

  הקברניט

  אנו נמצאים כעת בסוף כל תקופות האידיאולוגיות, ואפילו בסוף התקופה שבה האמינו, כי כוח או כסף יכולים לפתור בעיות. זהו זמן אשר בו רבים כבר מוכנים, בפנימיות לבם, לאמונה. עלינו רק לפקוח את עינינו ולראות כיצד החיים מתפתחים, כיצד האמונה הולכת ונחשפת. ואת זה, שוב ושוב, אמר הרבי: ראו, הביטו, הסתכלו אל מעבר לדברים. פיקחו את עיניכם וראו מה חבוי בפנים. הקברניט אינו נמצא עוד אתנו. הוא הזהיר אותנו שאנו עלולים לראות סביבנו גלים ומשברים אימתניים, סערה נוראה מתחוללת, רוחות מנשבות מכל הכיוונים. ואולם הוא גם הבטיח שהחוף קרוב, קרוב מאוד.

  הרב עדין אבן ישראל (שטיינזלץ) זצ"ל | ר"ח תמוז התשנ"ה
את המידע הדפסתי באמצעות אתר yeshiva.org.il