בית המדרש

x
x
סינון על פי מדיה
סינון על פי אורך שיעור
6 שיעורים
  undefined
  בימה תורנית

  מה היחס לעוברי עבירה?

  פתיחת חודש אלול. קול השופר נשמע ברמה בבתי הכנסת מרטיט את הלבבות, מזכיר את הצורך והחובה לחזור בתשובה. אולם נשאלת השאלה - מה היחס שלנו אל עוברי עבירה שאינם שותפים בתהליך החזרה בתשובה איתנו?

  רבנים שונים | אלול תש"ע
  undefined
  בימה תורנית

  דרכי קירוב הרחוקים

  דוכני הנחת תפילין וחלוקת נרות-שבת או שיעורי תורה "מחופשים", סיפורי מופתים או הוכחות שכליות, גרעינים תורניים או ישיבות מיוחדות לבעלי-תשובה, הוראה בבתי-ספר חילוניים או ערוצי תקשורת ייעודיים, ואולי מרכזים להפצת יהדות בהודו? בדרכי קירוב הרחוקים הרצויות בדורנו, המיועדות להרוות את הצימאון הרוחני הגדול בימינו, תעסוק הקומה התורנית השבוע.

  רבנים שונים | שבט תש"ע
  undefined
  57 דק'
  היחס למי שאינו שומר מצוות

  התמודדות רבנית עם חילונים בסביבת הקהילה

  מתוך הכנס הבינלאומי להלכה יישומית תשס"ט

  דילמות שונות בהתמודדות רבנית עם חילונים בסביבת הקהילה; הקשר עם מי שלא בא להתפלל בבה"כ, קירוב דרך בר-מצווה; תאטרון אספקלריא, הרב שלמה הוכברג (ניו-יורק), הרב דוד סתיו, הרב חיים אייזנברג (וינה), הרב ירון בן-דוד, הרב יצחק פרץ, הרב דוד מרגלית.

  רבנים שונים | ד' כסלו תשס"ט
  undefined
  בימה תורנית

  להתחבר לאנשים שאינם שומרי תורה ומצוות

  רכב אדום מפליג במהירות בדרך לירושלים. במושב הנהג יושב בנחת יהודי גלוי ראש, ולצידו - טרמפיסט צעיר ונלהב חובש כיפה גדולה. הטרמפיסט מתלבט בליבו אם לנצל את ההזדמנות למפגש הייחודי בין 'כל חלקי העם', ולזכות את הנהג בדבר תורה קצר על ירושלים - "עיר שעושה את כל ישראל חברים". סך הכול טרמפים זו הזדמנות מצוינת למפגש עם אנשים שונים ומשונים. כל החבר'ה חוזרים עם סיפורי ניסים ונפלאות על האנשים שהם פגשו בטרמפים. מאידך - אולי דבר תורה ירתיע את הנהג וירחיק אותו. מהי הדרך הנכונה להתחבר לאנשים שאינם שומרי תורה ומצוות?

  רבנים שונים | מרחשוון תשס"ט
  undefined
  כד - דתלשי"ם וט"ו בשבט

  דתלשי"ם וט"ו בשבט

  רבנים שונים | טבת-שבט תשס"ח
  undefined
  היחס למי שאינו שומר מצוות

  כיצד לנהוג במפגש עם חילולי שבת?

  ליל שבת. משפחת זכרוני מהישוב "שבות" צועדת על המדרכה ברחוב סואן במרכז תל-אביב. "אבא", מזדעזעת מוריה בת השש, "היום שבת, וכאן נוסעות כל כך הרבה מכוניות"..."את צודקת", נאנח אבי המשפחה, "לצערנו ישנם יהודים רבים שלא יודעים מהי שבת. הלוואי וגם אני הייתי מזדעזע כמוך מחילול שבת. באמת הגיע הזמן שאבדוק - כיצד עלינו לנהוג במגעינו עם מציאות של חילול שבת"?

  רבנים שונים | סיוון תשס"ז
את המידע הדפסתי באמצעות אתר yeshiva.org.il