בית המדרש

x
x
סינון על פי מדיה
סינון על פי אורך שיעור
9 שיעורים
  undefined
  רביבים

  להבדיל בין טוב לרע

  חטאיהם וטעויותיהם של מי שמורדים בהוריהם וברבותיהם, בזים ללומדים בישיבות ולמשרתים בצה"ל, וסבורים שרק בהתיישבות לא מוסדרת נגאל את הארץ , התנהגות של כמאה עד מאתיים צעירים בגבעות מגיעה לכדי פראות ורשע ,רוב תושבי הגבעות טובים בבסיסם, ויש שהם ממש צדיקים, הקריאה לטוב ולרע בשמם היא תנאי הכרחי להצלחה חינוכית , דברי חז"ל על ההכרח להוכיח את הבנים כדי להצליח בחינוכם ,הטענות על עינויים צריכות להיבדק על ידי אנשים נאמנים , להעניק למתפרעים טיפול מערכתי מיטבי, בשיתוף הוריהם

  הרב אליעזר מלמד | תשע"ו
  undefined
  רביבים

  התמודדות אמונית עם הטרור

  משנה: מטרת הטרור – לזרוע בהלה שתגרום לציבור לוותר על נכסים ואינטרסים , שורש ההבדל בין אנשי השמאל שמגיבים לטרור בהתקפלות ובין אנשי הימין שמגיבים בהתגייסות למלחמה בו , כיום רוב הציבור מפוכח מהזיות השלום, ולכן הטרור לא ישיג את מטרתו , הפחד מפני המוות גורם לאוזלת יד שרק מגבירה את הסכנה , הציבור האמוני לא מצליח לשכנע למרות צדקתו, משום שהוא נתפס כפועל מתוך שיקולים לא רציונליים , במקביל להצגת החזון האמוני המלא, יש להציג דרך רציונלית להשגתו בהדרגה ומתוך התחשבות במציאות.

  הרב אליעזר מלמד | חשוון תשע"ו
  undefined
  רביבים

  האסלאם חי על חרבו

  מניין הוודאות שכניעה ללחצים לסגת מיהודה ושומרון לא תביא שלום? האסלאם התפשט בעולם בכוח החרב, לא בזכות יופיו הקסום. מקומה המרכזי באסלאם של העוצמה הכוחנית הדתית.

  הרב אליעזר מלמד
  undefined
  רביבים

  שוב עגל ומחולות

  על שיחרור גלעד שליט

  הדרישה לשחרר את גלעד שליט 'בכל מחיר' היא עגל הזהב החדש של השמאל. ההמונים מושפעים ממי שבעיניהם שחרור מחבלים הוא לא מחיר, אלא ערך בפני עצמו. דרכה של עבודה זרה להעלות על נס ערך אחד ולהתעלם מכל ערך אחר

  הרב אליעזר מלמד | ויקהל-פקודי, תשס"ט
  undefined
  רביבים

  נשמות ישראל הקדושות

  תרומת מחצית השקל כביטוי לסגולת ישראל ● נשמות הנרצחים על קידוש ה' עולות אל מתחת כסא הכבוד ● זכר עמלק אבד, אך מורשתו עדיין קיימת ● מנהיגות המדינה שוכחת את ייעודו של עם ישראל.

  הרב אליעזר מלמד | ט אדר ב תשס"ח
  undefined
  רביבים

  גוזרים את דיננו

  לצה"ל אין תשובה להפגזות על שדרות בגלל הכבלים שהטיל עליו בג"ץ. אלמלא התערבות בג"ץ, פעולות בסגנון חיסול שחאדה היו מביאות לפירוק החמאס. תפישתם המוסרית של רוב אזרחי ישראל טובה וצודקת.

  הרב אליעזר מלמד
  undefined
  רביבים

  אל תגידו בגת

  אין להצטער על כך שהתקשורת מתרגשת פחות מרצח של מתנחלים; ככל שיעשו פחות עניין מרצח מתנחלים, כך המחבלים יאבדו מוטיבציה לפגוע בהם; התעלמות התקשורת אינה פוגעת כלל במעלתם של הנרצחים הקדושים.

  הרב אליעזר מלמד | תמוז התשס"ו
  undefined
  רביבים

  מקום המשפט שמה הרשע

  שאלות מהוריה של נערה העומדת לדין באשמת חסימת כבישים; הפחד ממאסר גרוע יותר מהמאסר עצמו; מי שישבה בכלא כבר יצאה ידי חובת שירות לאומי; שאלה: השתתפתי בהפגנה והועמדתי לדין - האם מותר לי להכחיש?; תשובה: לנוכח האפליה הבוטה שנוהגת מערכת המשפט, אין חובה לומר את האמת ולהינזק שלא בצדק.

  הרב אליעזר מלמד | שבט תשס"ו
  undefined
  רביבים

  המצב הלאומי

  שאלת הקיום אינה על תושבי יש"ע בלבד, ישראל כולה נאבקת על זכות הקיום. בנוסף אנו מתמודדים עם העויינות הבינלאומית לבד ללא כוח הסברה טוב; הפתרון לבעיית האנטישמיות הינה להפגין נאמנות לארצינו.

  הרב אליעזר מלמד | כ"ט בכסלו תשס"ד
את המידע הדפסתי באמצעות אתר yeshiva.org.il