בית המדרש

x
x
סינון על פי מדיה
סינון על פי אורך שיעור
5 שיעורים
  undefined
  1:01
  קול צופייך

  מצמיחה לשמחה

  קול צופייך פרשת אמור תשפ"ב

  בתחילת דרכה הייתה מדינת ישראל במשטר של צֶנַע שבו חילקו אוכל בקצבה לתושבי המדינה, היום מדינת ישראל נמצאת בין עשרים המדינות העשירות בעולם. בעבר היינו מתחננים שימכרו לנו נשק להגן על עצמנו, היום האומות עומדות בתור לקנות מאיתנו כלי נשק מתקדמים.

  הרב שמואל אליהו | א' אייר תשפ"ב
  undefined
  1:01
  קול צופייך

  אַשְׁרֵי הָעָם הֵם לוֹמְדֶךָ וְאַשְׁרֵי הָעוֹמְדִים עַל סוֹדֶךָ

  פרשת אמור תשפ"א

  *רבי שמעון וחבריו זכו והקב"ה שיתף אותם בתוכניות העולם שלו. כשאנחנו לומדים את התורה שלהם אנו זוכים להבין קצת את התוכנית של העולם. כשמבינים את התוכנית מבינים יותר ויותר איך כל אחד מאיתנו פועל במימוש התוכנית הגדולה להביא גאולה לעולם כולו.

  הרב שמואל אליהו | י"ד אייר תשפ"א
  undefined
  1:00
  קול צופייך

  הִנְנִי מוּכָן וּמְזוּמָן לְקַיֵּם מִצְוַת עֲשֵׂה

  פרשת אמור תשע"ח

  באדיבות אתר הרב *בני ישראל לוקחים עומר שעורים שנזרע ונקצר על ידם ומניפים אותו לה'. רק אחרי שהם מראים לעצמם ולעולם שהכול של ה' – הם יכולים לאכול את התבואה שצמחה באותה שנה. *במשך 49 הימים של ימי הספירה אנחנו מתקדמים למצב שבו נהיה שותפים בבניין עולם, ולא נקבל מתנת חינם. שכשלומדים תורה מתקיים בנו "חכמת אדם תאיר פניו". אור ה' מאיר באדם.

  הרב שמואל אליהו | ט' אייר תשע"ח
  undefined
  1:02
  קול צופייך

  דורנו דור הגאולה

  אמור תשע"ו

  באדיבות אתר הרב *כל מה שראינו בעינינו על ביטול שעבוד מלכויות בשנת תש"ח, הוא מחמת הארת הגאולה המתקרבת ובאה. ולכן אימצו ישראל וקיבלו כוח להתגבר על כוח הקליפה וגירשו מכאן את אומות העולם. *"אין כל ספק שבימים אלו נעשו לאבותינו ולנו ניסים ונפלאות, ואפשר לומר אפילו פלאי פלאות, שהרי רבים עמדו לכלותינו, ובאמצעים דלים הקב"ה סייע שניצלנו מהם, וידינו גברה על אויבינו".

  הרב שמואל אליהו | ב' אייר תשע"ו
  undefined
  1:00
  קול צופייך

  כִּי שֵׁם ה' נִקְרָא עָלֶיךָ

  מהלכות איסורי קעקוע

  באדיבות אתר הרב

  הרב שמואל אליהו | ח' אייר התשע"ה
את המידע הדפסתי באמצעות אתר yeshiva.org.il