בית המדרש

x
x
סינון על פי מדיה
סינון על פי אורך שיעור
6 שיעורים
  undefined
  נושאים נוספים

  מנהל בית הספר

  גליון 225

  מנהל שבא עם דפוס עבודה קבוע, לפי הבנתו ותכונותיו של המנהל, ומצפה שכל המורים יישרו קו ו"ירבעו את עצמם" בהתאם למנהל, לעולם לא יצליח.

  הרב אליקים לבנון | אדר א' תשע"א
  undefined
  חינוך ילדים

  בין ההורים לבית הספר

  השבוע חזר בננו וסיפר לנו על ויכוח שהיה בינו לבין המחנך על פירוש דברי חכמים באחד הנושאים הנלמדים. שאלנו אותו כמה שאלות, והסתבר לנו שהמחנך באמת פירש לא נכון, ובננו צודק

  הרב אליקים לבנון | תמוז תש"ע
  undefined
  חינוך ילדים

  השפעה סביבתית על הזאטוט

  בשלב הראשון הייתי מציע לכם להאמין בכח ההשפעה שלכם על בנכם, ומתוך כך לסלק את החששות מהשפעה סביבתית גרועה. ככל שתאמינו אתם בכוחכם, כך תקטן ההשפעה הסביבתית על בנכם. הואיל ומדובר בילד רך, היסודות הטובים אשר הנכם מעניקים לו, ועוד תעניקו לו, ישתרשו בו יותר ויותר.

  הרב אליקים לבנון | אלול תשס"ט
  undefined
  חינוך ילדים

  מהו מוסד חינוכי טוב?

  דמות של מלמד צריכה להיות דמות נעימה ומקרינה, והיא אשר מציינת עבורו באמת את התורה בהתגלמותה. זוהי דמות של תורה, שכמותה שואף הילד להיות.

  הרב אליקים לבנון | יב אב תשס"ח
  undefined
  חינוך ילדים

  הילדה החריגה

  בתנו כיום בת 6. כבר בגיל 3, שמנו לב להתנהגות חריגה, ולקחנו אותה לאבחון. כתוצאה מכך היא נמצאת עד היום בחינוך מיוחד בקבוצה טיפולית. כעת, לקראת העליה לכיתה א' אנו מתלבטים אם להמשיך בחינוך מיוחד או להעבירה לכיתה רגילה.

  הרב אליקים לבנון | אייר תשס"ז
  undefined
  חינוך ילדים

  לימודים בישיבה ונישואין

  אחד הבנים שלנו, לומד ב'שביעית' בישיבה תיכונית. הוא רוצה לעבור בשנה הבאה לישיבה גבוהה, לעזוב את לימודי התיכון, ולדבריו, הוא רוצה גם להתחתן. כהורים, כיצד להגיב? האם לעצור בעדו, לעודד אותו או סתם לתת לו לעשות מה שהוא רוצה?

  הרב אליקים לבנון | ניסן תשס"ז
את המידע הדפסתי באמצעות אתר yeshiva.org.il